اخبار > سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اشنویه


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اشنویه

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

مهندس داراب کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان در سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اشنویه اعلام کرد: اولویت کاری معاونت اجتماعی شناسایی عوامل اجتماعی اولویت دار موثر بر سلامت و ارائه ی راهکارهای لازم جهت پیشگیری هرچه بهتر این عوامل می باشد.

سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اشنویه در مورخه 10/10/96 و با حضور اکثر اعضای کارگروه و حضور کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان در محل سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا دکتر افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دبیر جلسه ضمن تشکر از همراهی کلیه اعضا در کمک به شبکه جهت رفع مشکلات تقدیر نمود . در ادامه احمدی اذر معاونت اجرایی مرکز بهداشت شهرستان ضمن مرور مصوبات جلسه قبلی درباره مسائل مورد بحث در جلسه امروز مطالبی عنوان کرد.

در ادامه مهندس داراب ، کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان ضمن اظهار امیدواری در خصوص بهبود روند برگزاری جلسات ، از همراهی و همکاری فرماندار و کلیه اعضا تشکر نمود و اعلام کرد اقدامات پیشگیرانه شبکه بهداشت و درمان اشنویه در مقابله با عوامل اجتماعی موثر بر سلامت را قابل تقدیر عنوان کرد و افزود : فلسفه تشکیل و  رسالت کاری معاونت اجتماعی ، شناسایی و پیشگیری از عوامل اولویت دار موثر بر سلامت می باشد.

در ادامه  کارشناس مسئول واحد بهداشت روان و امور اجتماعی مرکز بهداشت ضمن ارائه ی گزارشی  از عملکرد سیستم سلامت شهرستان در خصوص کاهش وپیشگیری از خودکشی ، مطالبی را در درباره راهکارهای کاهش عوامل پرخطر که به خودکشی منجر می شوند را بیان نمود.

در پایان فرماندار شهرستان ضمن تشکر از اقدامات خوب انجام یافته شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: امیدواریم با  اقدامات انجام یافته از سوی سیستم سلامت و دستگاههای ذیربط ، شاهد پیشرفتهای بیشتری در پیشگیری از عوامل اجتماعی موثر بر سلامت شهرستان باشیم. وی در ادامه نقش نهادهای اجتماعی و سمن ها را در پیشگیری از عوامل اجتماعی موثر بر سلامت موثر دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاهها و ادارت ذیربط می توان  به مشکلات حوزه سلامت فایق آمد  .١٤:٤٤ - 1396/10/10    /    شماره : ١٧٢٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٤خروج