اخبار > ابرهای مهربانی دوباره بر آسمان اشنویه باریدند


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

ابرهای مهربانی دوباره بر آسمان اشنویه باریدند

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

ابرهای مهربانی دوباره بر آسمان اشنویه باریدند

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

دیروز چهارم آذرماه ، طی مراسمی با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان و به همت کارکنان عرصه سلامت و مردم مهربان اشنویه، کاروانی متشکل از 6  عدد کانکس 10 متری و مقادیر زیادی داروی جمع آوری شده از مردم پس از بررسی و تفکیک بوسیله پزشکان داروساز و دارویاران ، هرکدام  به ارزش تقریبی 20 میلیون تومان به سوی مناطق زلزله زده کرمانشاه حرکت کرد.


 

 


دکتر افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه طی مصاحبه ای با روابط عمومی شبکه اظهار داشت: پس از رسیدن خبر زلزله کرمانشاه و مشاهده درد و آلام مردم عزیز این خطّه از ایران عزیز ، بر خود وظیفه دانستیم که در حد توان برای جمع آوری کمک برایشان تلاش نماییم. در همان روزهای اول،  یک کاروان حاوی پتو ، مواد غذایی ، وسایل گرمایشی و لوازم بهداشتی به ارزش 6 میلیون تومان از طرف کارکنان بیمارستان نبی اکرم ص شهرستان ارسال گردید.  پس از مشاوره و بررسی اخبار رسیده از مناطق آسیب دیده تصمیم مدیریت بر این شد که اولویت کمک ها به خرید کانکس جهت سرپناه اختصاص یابد که با تشکیل کمپینی متشکل از پرسنل حوزه سلامت و مردم شهرستان اقدام به جمع آوری کمک های نقدی برای این منظور گردید که ثمره ی آن 6 عدد کانکس 10 متری با کیفیت بالا بود که با 2 دستگاه تریلی بدون هزینه و بوسیله رانندگان خیّر به مناطق آسیب دیده ارسال گردید . وی همچنین خاطرنشان کرد : این کمپین تا زمانی مردم رنجدیده کرمانشاه نیاز داشته باشند با همت مردم و کارکنان عرصه سلامت به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

دکتر در ادامه افزود : کار ابتکاری دیگری که برای اولین بار در میان شبکه های بهداشت و درمان انجام گرفت جمع آوری داروهای مازاد مردمی بود که هم با هدف کمک به مردم آسیب دیده و هم به منظور جمع آوری داروها از منازل و پیشگیری از خود درمانی و مصرف بی رویه دارو بود.  خوشبختانه به محض اطلاع رسانی از طریق تریبون نماز جمعه و رسانه های محلی مقادیر زیادی دارو به ارزش تقریبی 20 میلیون تومان جمع آوری گردید که پس از بررسی و تفکیک بوسیله داروسازان و همکاران بیمارستان و مراکز بهداشتی همراه کاروان کانکس ها ارسال گردید و قرار است به بیمارستان های صحرایی  مستقر در منطقه تحویل گردد.

 

 

گفتنی است پس از بررسی داروها مقادیر زیادی داروهای تاریخ مصرف گذشته نیز پیدا شد که جهت امحاء به واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ارجاع گردید.

بنی آدم اعضای یک پیکرند *** که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار *** دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی *** نشاید که نامت نهند آدمی

 


١١:٣٩ - 1396/09/05    /    شماره : ١٦٧٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٢خروج