اخبار > برگزاری همایش ترویج ازدواج سالم ویژه دانشجویان در دانشگاه پیام نور


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اشنویه

برگزاری همایش ترویج ازدواج سالم ویژه دانشجویان در دانشگاه پیام نور

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

روز چهارشنبه 24 آذرماه ، شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه ،  اقدام به برگزاری همایش ترویج ازدواج سالم ویژه دانشجویان در دانشگاه پیام نور نمود.

این همایش که در دانشگاه پیام نور شهرستان برگزار گردید به منظور توسعه برنامه های آموزشی پیرامون ازدواج سالم و همچنین اهمیت ازدواج سالم در حفظ سلامت جامعه و با حضور روسا و مسئولین ادارات شهرستان و دانشجویان دانشگاه پیام نور و آزاد برگزار گردید.

در ابتدای این همایش دکتر ابوبکر افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه  طی سخنانی برگزاری این همایش را در راستای رسالت خطیر وزارت متبوع که ارایه خدمات آموزشی ازدواج، تغذیه سالم، واکسیناسیون و .... به گروه های هدف می باشد، عنوان کرد که همگی منجر به ترویج ازدواج سالم و تشکیل خانواده سالم می شود.

وی با تعریفی از ازدواج که یک راز ناشناخته، راز خلقت دو مخلوقی که اغلب هیچ نسبتی با هم نداشته اند و با نشستن بر سر سفره عقد، سرنوشتشان را با هم گره می زنند، افزود: مهمترین ابعاد ازدواج سالم، بالا بردن امید به زندگی و پایداری خانواده هاست که سلامت جسمانی و روانی را برای افراد به همراه دارد.

دکتر افشنگ همچنین احساس امنیت بالا و نشاط روحی، رشد عاطفی، افزایش حس مسئولیت پذیری، رسیدن به کمال شخصیت بواسطه پدر و مادر شدن را از مهمترین آثار ازدواج بر روی زندگی زن و مرد عنوان کرد.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمود که با برگزاری این گونه همایش ها به صورت مستمر بتوانیم آمادگی های لازم را برای ازدواج سالم گروه های هدف  و تغییر نگرش مثبت به امر ازدواج در جوانان فراهم نماییم.

سپس مطالب آموزشی در این خصوص از سوی فرماندار شهرستان ، حاج ماموستا کردی امام جمعه شهر نالوس و کارشناسان مرکز بهداشت از جمله واحد های مبارزه با بیماریها ، بهداشت روان و تغذیه ارائه گردید. 


١١:٥٥ - 1395/09/25    /    شماره : ١٢١٤٠    /    تعداد نمایش : ٢١٠خروج